February142013

GÖVDESİNDEN MEYVE VEREN AĞAÇ:JABUTICABA
Brezilya’ya özgü bir üzüm ağacı;bir diğer adıyla Jabuticaba..Bu ağaçta yetişen meyveler direkt olarak ağaç gövdesine bağlıdır.Meyveler herhangi bir dalda yetişmezler ve her ağaç sadece iki yılda bir meyve verir. Jabuticaba ağaçları sadece Güney Amerika bölgesinde Brezilya,Paraguay ve Arjantin’de yetişir.Ağacın meyvesi olgunlaşmadan önce mor çiçek gibi açar ve mevyeye dönüşünceye kadar rengi koyulaşır.Jabuticaba ağaçlarının meyveleri reçel,marmelat ve meyve suyu yapımında kullanılır.Ayrıca bademcik,astım ve ishal tedavilerinde kullanılır.
 

GÖVDESİNDEN MEYVE VEREN AĞAÇ:JABUTICABA

Brezilya’ya özgü bir üzüm ağacı;bir diğer adıyla Jabuticaba..

Bu ağaçta yetişen meyveler direkt olarak ağaç gövdesine bağlıdır.Meyveler herhangi bir dalda yetişmezler ve her ağaç sadece iki yılda bir meyve verir. Jabuticaba ağaçları sadece Güney Amerika bölgesinde Brezilya,Paraguay ve Arjantin’de yetişir.Ağacın meyvesi olgunlaşmadan önce mor çiçek gibi açar ve mevyeye dönüşünceye kadar rengi koyulaşır.

Jabuticaba ağaçlarının meyveleri reçel,marmelat ve meyve suyu yapımında kullanılır.Ayrıca bademcik,astım ve ishal tedavilerinde kullanılır.

 

Bookmark and Share
Page 1 of 1
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...